Živě

Zápasy nejsou, australská boxerka prodává fanouškům použité ponožky

28. července 2020 14:48 - Praha

Fanoušci jsou pro sportovce důležití, někdy jsou ale jejich přání a tužby přinejmenším divné. Své o tom ví třiatřicetiletá pohledná australská boxerka Ebanie Bridgesová, která prodala své použité ponožky za 900 australských dolarů jednomu svému britskému příznivci.

 

Facebook: Ebanie Bridges

Bridgesová má v profesionální kariéře za sebou čtyři duely, všechny vyhrála. V žebříčku boxrec.com je v australském pořadí na prvním místě. Za ní je už jen jedna soupeřka, více jich v pořadí bantamové váhy není. Na světě ji patří 28. příčka ze 163 boxerek.

Učitelka matematiky na střední škole, má přezdívku Blonde Bomber, připustila, že na sociálních sítích je hodně podivínů.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

Challenge Accepted @sulemurbina 💕 #WomenSupportingWomen

Příspěvek sdílený Blonde Bomber 🥊💣💁🏼‍♀️ (@ebanie_bridges),Čec 26, 2020 v 9:27 PDT

„Jsem profesionální boxerka a britský fanoušek mi právě zaplatil 500 liber, abych mu poslala špinavé tréninkové ponožky do Velké Británie," napsala na twitter. „Britští fanoušci boxu jsou nejlepší."

Bridgesová měla působivou amatérskou kariéru, stihla 27 duelů, jen čtyřikrát prohrála, v únoru 2019 přešla mezi profesionálky.

Od té doby vyhrála všechny zápasy. Boxerské prostředí zná, s fanouškovským prostředím se stále seznamuje a nestačí se divit. „Překvapilo mě, že dostávám mnohem více požadavků na ponožky než o spodní prádlo," cituje sportovkyni server macarthuradvertiser.com.au.

V období koronavirusu organizátoři pořádají mnohem méně akcí, což se dotklo také Bridgesové, která nezatírá, že vydělávat a platit složenky se musí platit stále.

„Zápasy nejsou, nějak vydělávat musím. Chodí mi žádosti od hodně zájemců o špinavé ponožky, zpocené tréninkové vybavení a fotografie nahých nohou," přiznává třiatřicetiletá Australanka, která se chtěla prosadit především ve sportu, ale někteří fanoušci mají svou představu.

„Vždycky jsem cítila, že musím ve sportu něco dokázat, ale čím déle jsem v něm a potkávám se s ostatními po celém světě, tím více jsem si uvědomila, že na tom opravdu asi nezáleží. Nemám problém, nestydím se. Hluboko v sobě vím, že můžu bojovat a vím, kdo jsem," dodala Bridgesová.

Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.