Rubriky:

Bojové sporty

Boxerka Bytyqi se v září po deseti měsících vrátí do ringu

27. srpna 2020 12:00 - Praha

Nejlepší česká profesionální boxerka současnosti Fabiana Bytyqi se po deseti měsících představí v ringu. V pátek 25. září bude jednou z hlavních tváří galavečera, který chystá její trenér a manažer Lukáš Konečný v Ústí nad Labem. Čtyřiadvacetiletou boxerku tentokrát nečeká titulový zápas.

 

Facebook: Fabiána Bytyqi

"V současnosti totiž prakticky není možné dostat do Čech boxerky z Jižní Ameriky," řekl Konečný ČTK. Bytyqi je aktuálně držitelkou pásu mistryně světa organizace WBC v lehké minimuší váhové kategorii a většina potenciálních soupeřek je právě z této části světa. Naposledy boxovala loni v listopadu, kdy porazila Anu Arrazolaovou z Mexika. "Jméno soupeřky na září ale ještě nemáme," přiznal Konečný.

Galavečer v ústecké hale Sluneta Konečný pořádá hlavně s ohledem na Bytyqi a dalšího svěřence Tomáše Šálka, který zde bude také boxovat. "Ani jeden z nich teď neměl před sebou cíl a to se blbě trénuje. Už byli dlouho bez zápasu," vysvětlil Konečný.

Padesátníci Tyson a Jones budou boxovat až na konci listopadu

Akce se uskuteční podle aktuálních koronavirových podmínek a zrušena nebude ani v případě, že by byl v příštích týdnech vyhlášen zákaz přítomnosti diváků na sportovních akcích.

Galavečer se v každém případě uskuteční

"Jsme připraveni halu rozdělit na sektory pro 500 lidí a splnit i další podmínky. Samozřejmě si uvědomujeme, že mohou přijít další opatření. Galavečer se ale v každém případě uskuteční, důležité je, že už máme domluvený i přímý přenos v televizi," uvedl bývalý mistr světa v boxu.

Velké boxerské akce se v minulých měsících v Česku nekonaly, i proto Konečný plánuje zařadit na program větší počet zápasů. "Je hodně boxerů, kteří chtějí zápasy. S ohledem na možné problémy se zahraničními boxery se u nás představí hlavně Češi, i ti mladší, nebo boxeři, kteří u nás žijí," uvedl Konečný. Hlavním duelem večera bude titulový souboj domácího Viktora Agateljana a Matúše Babiaka ze Slovenska.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.