Rubriky:

Bojové sporty

Další íránský sportovec si vyslechl ortel: Trest smrti!

11. ledna 2021 18:07 - Teherán/Praha

Pamatujete ještě na zápasníka Navída Afkariho, který byl loni v září v Íránu popraven za vraždu policisty při protivládních protestech? Nyní čeká v cele na vykonání rozsudku smrti další íránský zápasník. Jmenuje se Mehdi Alí Hosejní a je mu devětadvacet let.

 

Twitter @Info_ADFS_BEL

Hosejní se měl při konfliktu skupinky lidí v roce 2015 dopustit zabití jiného mladíka a podle íránského práva a přání rodiny oběti dle pravidla „Oko za oko, zub za zub" má skončit na šibenici, píší zahraniční média.

Čeká ho tak s největší pravděpodobností stejný osud jako 27letého někdejšího reprezentanta Afkariho, jenž podle íránského soudu v roce 2018 zabil důstojníka bezpečnostních sil na protivládní demonstraci v městě Šíráz. Ačkoli Afkariho rodina tvrdila, že byl ve vězení k přiznání donucen mučením a proti hrdelnímu trestu protestovali Mezinárodní olympijský výbor (MOV), organizace pro lidská práva, řada světových sportovců i americký prezident Donald Trump, rozsudek byl 12. září loňského roku vykonán.

Vedle Afkariho byli za účast na demonstraci odsouzeni k dlouhým trestům žaláře jeho dva bratři: jeden na 54 a druhý na 27 let vězení.

Krutý rozsudek vykonán! Zápasníka Afkariho popravili

I v Hosejního případu se zvedla vlna odporu, za omilostnění a záchranu života mladého sportovce apelovali na rodinu oběti například i olympijský šampion z Londýna Hamíd Reihanpúr, mistr světa Saíd Abdoli či bronzový olympijský medailista z Ria Mohamed Taleí. MOV i Mezinárodní zápasnická federace zase žádají o sankce vůči Íránskému olympijskému výboru.

mm, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.