Judistka Zachová vyhrála jeden zápas na Grand Slamu v Tel Avivu

19. února 2021 13:45 - Tel Aviv
(Aktualizováno: 19. února 2021 15:03)

Judistka Renata Zachová vyhrála jeden zápas na Grand Slamu v Tel Avivu. Juniorská mistryně Evropy v kategorii do 63 kilogramů nejprve vrátila Dánce Laerke Olsenové porážku z listopadového mistrovství Evropy v Praze, pak ale nestačila na olympijskou vítězku Tinu Trstenjakovou ze Slovinska.

 

@czechjudo, Twitter

Dvacetiletá Zachová udolala Olsenovou, juniorskou vicemistryni světa z roku 2018, v prodloužení. Po 54 sekundách zlatého skóre získala úspěšným chvatem ipon. Do nastaveného času dotáhla i souboj s třicetiletou zlatou medailistkou z Ria 2016 Trstenjakovou, ale sekundu před vypršením první minuty prodloužení dostala třetí napomenutí za pasivitu a s turnajem se rozloučila.

Již ve čtvrtek skončila ve druhém kole Věra Zemanová v sedmapadesátce. Brazilku Ketelyn Nascimentovou ve zlatém skóre udolala až po sedmi minutách a 45 vteřinách, následně však česká judistka nestačila na Polku Julii Kowalczykovou.

Krpálek je potřinácté nejlepším českým judistou roku

V Tel Avivu bude z českých reprezentantů ještě zápasit olympijský vítěz Lukáš Krpálek, jehož kategorie nad 100 kilogramů je na programu v sobotu. "Lukáš už touží po startu, je třeba se prát," poznamenal v tiskové zprávě reprezentační šéftrenér Petr Lacina.

Krpálek před vstupem do olympijské sezony absolvoval více než týdenní soustředění v maďarské Tatě. Bude nasazenou jedničkou v pavouku, kde budou čtyři judisté z první světové desítky včetně mistra světa Gruzínce Gurama Tušišviliho.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: