Živě

Judista Pulkrábek vypadl na mistrovství světa ve druhém kole

6. června 2021 13:02 - Budapešť

Judista David Pulkrábek vypadl na mistrovství světa v Budapešti v kategorii do 60 kilogramů ve druhém kole a zkomplikoval si boj o olympijské hry. Na úvod porazil Turka Saliha Yildize, ale následně po velké chybě prohrál s Kazachem Gusmanem Kyrgyzbajevem na ippon.

 

twitter:@Judo, Twitter

"Bohužel v posledním útoku, který byl velice dobrý, soupeř Davidův útok vyblokoval. David tam zapomněl ruku a Kazach ho upáčil," uvedl v nahrávce pro média reprezentační trenér Petr Lacina a dodal, že Pulkrábek je v žebříčku pro OH na první nepostupové 19. pozici.

Podle tiskové zprávy českého svazu má ještě Pulkrábek na Tokio šanci. Pokud by jeho reprezentační kolega David Klammert v kategorii do 90 kg skončil na MS do pátého místa, postoupil by na olympijské hry přímo a Pulkrábek by se pod pěti kruhy představil na základě kontinentální kvóty.

Sedmadvacetiletý Pulkrábek, který byl před měsícem pátý na Grand Slamu v Kazani, usiluje o první start pod pěti kruhy. Pulkrábkovým maximem z pěti účastí na MS je předloňské třetí kolo z Tokia. Na dubnovém evropském šampionátu v Lisabonu vypadl hned v úvodním kole.

Mistrovství světa se letos koná jen sedm týdnů před vrcholem sezony v Tokiu, proto řada předních judistů chybí. Češi se musejí obejít bez tradičního lídra Krpálka, který v nejtěžší kategorii neobhajuje titul z roku 2019. Jako jediný z Čechů má už vítěz z Ria olympijskou účast jistou. V týmu je celkem šest mužů a dvě ženy.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.