Fury se nakazil koronavirem a o titul s Wilderem bude boxovat až na podzim

9. července 2021 06:25 - Las Vegas
(Aktualizováno: 9. července 2021 19:28)

Boxerský souboj o titul mistra světa organizace WBC byl kvůli pozitivnímu testu na koronavirus Tysona Furyho odložen. Britský obhájce se měl 24. července v Las Vegas utkat s americkým vyzyvatelem Deontayem Wilderem.

 

Isaac Brekken, ČTK/AP

Odložení dnes potvrdila organizace WBC. Už dříve o tom informovala média a podle agentury Reuters by se měl duel uskutečnit na podzim. "Zápas je odložen. Přejeme Tysonu Furymu i jeho týmu brzké uzdravení," uvedla WBC v prohlášení.

Furymu uložil povinnost boxovat s Wilderem o obhajobu titulu rozhodčí soud v USA v květnu. Jejich první zápas v roce 2018 skončil remízou, loni v únoru Fury zvítězil technickým k.o. v sedmém kole. Prozatím tak sešlo z očekávaného britského souboje mezi Furym a šampionem WBA, IBF a WBO Anthonym Joshuou.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.