Šok! Olympijský vítěz v judu zatčen za vraždu a hrozí mu 15 let za mřížemi

17. srpna 2021 16:17 - Tbilisi

První gruzínský olympijský vítěz, judista Zurab Zviadauri, byl obviněn z úkladné vraždy a hrozí mu patnáct let za mřížemi. Zlatý medailista z Atén 2004 byl zatčen ve vesnici Cinandali po přestřelce, při níž zemřeli tři lidé včetně jeho bratra.

 

@DFWatch, Twitter

Gruzínská média uvádí, že mezi muži došlo k hádce, která se zvrhla ve fyzickou konfrontaci. Zviadauri údajně zastřelil muže, který předtím zastřelil jeho bratra. Společně se Zviadaurim byl zatčen další účastník přestřelky za nedovolené držení střelné zbraně.

Zviadauri, jenž letos oslavil čtyřicetiny, získal v judistické kategorii do 90 kg vedle olympijského zlata dvě stříbra na MS a bronz na ME. V letech 2014 až 2016 byl poslancem za vládní stranu Gruzínský sen.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.