Boj o život! Osmnáctiletá boxerka zkolabovala po tvrdém knockoutu

1. září 2021 21:13 - Montreal/Praha

Obavy o život talentované mexické boxerky Jeanette Zacariasové Zapatové rostou. Osmnáctiletá sportovkyně zkolabovala krátce poté, co ji knockoutovala její soupeřka Marie-Pier Houleová. Zápas proběhl o víkendu v Kanadě a zdravotní stav mladé boxerky je stále kritický.

 

@lasardine83, Twitter

Mexická boxerka bojovala ve svém šestém profesionálním zápase na akci GYM Gala Boxing, kde se utkala s domácí bojovnicí Houleovou. Podle dostupných informací rozhodčí zastavil zápas ve čtvrtém kole poté, co Zapatová nebyla schopná odpovědět na sérii tvrdých úderů.

I když bezprostředně po ukončení zápasu ještě mladá boxerka stála ve svém rohu na nohou, nedlouho poté dostala křeče a upadla do bezvědomí. Okamžitě byla převezena do nemocnice, kde lékaři popsali její stav jako kritický, ale stabilizovaný.

Promotér akce Yvon Michel uvedl, že Zapatová dosud nepřišla k vědomí. „Byla jí podána sedativa, aby se její tělo a mozek odpočinuly. Lékaři jí zpočátku nedávali moc šancí, ale nyní se její stav hodně zlepšil," uvedl.

Rozhodující budou podle lékařů následující dny, ve kterých se ukáže, jestli došlo k poškození mozku. Mladé Mexičance vyjadřují podporu několik sportovních osobností, včetně její soupeřky z osudného zápasu. „Držím jí palce, aby všechno dobře dopadlo," uvedla.

Program, výsledky a tabulky volejbalového mistrovství Evropy

bp, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.