Umělecká díla boxera Muhammada Aliho míří do aukce, zájemci zaplatí neskutečný balík

8. října 2021 16:50 - New York/Praha

Vzácné kousky. Ručně malované obrázky legendárního boxera Muhammada Aliho, který zemřel v roce 2016, míří v New Yorku do aukce. Většina z nich se prodává za v přepočtu stovky tisíc až nižší miliony korun. Nejdražší položkou má být malůvka zobrazující Aliho vítězství nad bývalým šampionem Sonnym Listonem. Vyvolávací cena začíná na částce v přepočtu něco přes devět milionů korun.

 

BNPS

O žádná veledíla z uměleckého hlediska se rozhodně nejedná. Skutečnost, že vzešla z ruky ikony světového boxu, ale představuje pro sběratele lákavé zhodnocení.

Tak například Aliho obrázek s názvem I Love Amerika (Miluji Ameriku) z roku 1979 se prodává za více než tři miliony korun. Dílo s názvem Anti-slave America The Big Jail odkazující na problematiku otroctví se draží na startovní částce 350 000 korun.

Legendární vítězství Muhammada Aliho nad Sonnym Listonem, v pořadí druhý zápas mezi oběma boxery skončil už v prvním kole.

@ReddingWriting

Nejdražší položkou aukce by se měla stát malůvka Aliho legendárního knock-outu nad Sonnym Listonem, ke kterému došlo v roce 1965 v Lewistonu. Cena startuje na devíti milionech.

„Umělecká díla zachycují témata, která byla jeho srdci (Aliho) blízká: box, občanská práva, náboženství, světový mír a humanismus," nechal se slyšet ředitel aukce. Najdou vzácné kousky své kupce?

pb, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.