Sáblíková byla na SP v Moskvě třetí na 5000 m

MOSKVA

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila v sobotním závodě Světového poháru na 5000 metrů v Moskvě třetí místo a podruhé v kariéře se v prestižním seriálu probojovala na stupně vítězů.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Česká olympionička tak na své nejoblíbenější trati, na níž skončila na hrách v Turíně čtvrtá, zopakovala umístění z tříkilometrového závodu z úvodního podniku sezóny v Heerenveenu. V průběžném pořadí vytrvalostních závodů SP jí patří třetí příčka

V Krylatském v sobotu zvítězila v novém rekordu dráhy 7:04,95 minuty Němka Claudia Pechsteinová. Devatenáctiletá Sáblíková, jež od letošního března drží na pětikilometrové trati juniorský světový rekord časem 6:50,45 minuty, za ní zaostala o 1,06 sekundy.

Bývalá olympijská vítězka Pechsteinová si v Moskvě připsala 22. vítězství ve Světovém poháru v kariéře, na dnešní triumf ovšem čekala od února loňského roku. Německý úspěch podtrhla druhým místem Daniela Anschützová-Thomsová.

Výsledky:
Muži:
1500 m: 1. Wennemars (Niz.) 1:46,85 min., 2. Fabris (It.) 1:47,30, 3. Skobrev (Rus.) 1:47,69.
Pořadí SP (po 3. ze 6 závodů): 1. Wennemars 280 b., 2. Fabris 240, 3. Davis (USA) 150.
Ženy:
5000 m: 1. Pechsteinová 7:04,96, 2. Anschützová-Thomsová (obě Něm.) 7:05,36, 3. Sáblíková (ČR) 7:06,01.
Pořadí SP (po 3. ze 6 závodů): 1. Groenewoldová (Niz.) 200, 2. Anschützová-Thomsová 200, 3. Sáblíková 190.