Rubriky:

Ostatní sporty

Klaus předal olympijským medailistům zlaté plakety

22. dubna 2010 14:34 - PRAHA

Medailisté ze zimních olympijských her ve Vancouveru ve čtvrtek dostali Zlatou plaketu prezidenta republiky. Na Pražském hradě Václav Klaus osobně poblahopřál rychlobruslařce Martině Sáblíkové, slalomářce Šárce Záhrobské a kvartetu běžců Lukáši Bauerovi, Martinu Koukalovi, Martinu Jakšovi a Jiřímu Magálovi.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

"Olympiáda je už strašně daleko, ale chtěl bych vám dodatečně pogratulovat a poblahopřát. Obdivujeme vaše výkony, kterých jste dosáhli. Ať máte nadále radost ze sportu, který děláte," řekl Klaus mimo jiné v krátkém projevu. Olympionikům k plaketě dal osobní dopis. "Snažil jsem se každému napsat něco jiného," řekl prezident, který měl palec levé ruky zafixován, protože si ho poranil při tenisu.

Sáblíková: Bylo to skvělý 

Sáblíková si přijetí u prezidenta vychutnávala poprvé v kariéře. "Bylo to skvělý a jsem strašně ráda za tohle setkání. Bylo to milé a pohodové, ale prožívala jsem pocity radosti a rozpaku, protože s prezidentem se nesetkávám každý den," usmála se Sáblíková. "Pro mě to nebylo první setkání, ale bylo to příjemné. Nervozita před prvním olympijským startem je větší, dnešek si užívám," řekl Bauer.

Záhrobská trénovala lodičky 

Bronzová slalomářka z Whistleru Záhrobská se na slavnostní událost chystala od sedmi hodin ráno v salónu. Přišla v černých šatech a na hodně vysokých podpatcích. "Jsem zvyklá na tenisky a lyžařské boty, takže jsem doma trochu trénovala. Ale chtěla jsem si na tom dát záležet, protože to je vzácná příležitost," řekla Záhrobská. Plakety si vážila. "Patří ke vzpomínkám na tu bronzovou medaili," doplnila.

Prezident Václav Klaus předává plaketu Lukáši Bauerovi. Václav Klaus předává plaketu Lukáši Bauerovi. foto: ČTK/Michal Krumphanzl

Po oficiální části si prezident s úspěšnými sportovci ještě asi hodinu neformálně povídal. "Vesměs o sportu, o tom, co děláme po sezóně, a ptal se na závody na olympiádě," řekla Záhrobská. "Probralo se úplně všechno, sníh, tenis i brusle," uvedla Sáblíková, která měla sebou zlato z pětikilometrové trati. "Líbila se mu a pan prezident říkal, že je dobrý nápad, že je každá úplně jiná," doplnila.

Olympijské medailisty pak ještě čekala televizní debata a večeře s premiérem Janem Fischerem v Hrzánském paláci.

ČTK

ČT sport Anterselva - vytrvalostní závod žen zítra 14:15
20210121T14:15:00+0100
Anterselva - vytrvalostní závod žen
Anterselva - vytrvalostní závod žen
Anterselva - vytrvalostní závod žen

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.