Čeští volejbalisté prohráli na turnaji v Sofii s Francií a skončili poslední

SOFIA

Čeští volejbalisté prohráli v závěrečném utkání mezinárodního turnaje v Sofii s Francií 1:3, když získali pouze druhý set poměrem 25:19. Po páteční prohře 0:3 s Bulharskem obsadili poslední třetí místo.

Čeští volejbalisté během zápasu na mistrovství světa v Anconě

"Začali jsme rozpačitě, nedařila se nám obrana na síti," přiznal po utkání asistent trenéra Milan Hadrava. Francouzi v této části svého soupeře převyšovali přesnější kombinací a důraznějším útokem. Naopak čeští volejbalisté měli ve své hře hodně nevynucených chyb a uhráli v prvním setu pouze 17 míčů.

Nejlepší výkon podal český tým v druhém dějství po prostřídání sestavy. Zpřesněná hra a jistota na servisu vynesly volejbalistům herní převahu a také klidný náskok do koncovky.

V dalších dvou setech už ale český tým nasazené tempo neudržel. "Nezvládli jsme útok po přihrávce," konstatoval Hadrava. I když reprezentanti udrželi ještě v třetí sadě vyrovnanou partii, v koncovce se prosadili důraznější Francouzi, kteří už dotáhli ve čtvrtém setu zápas do vítězného konce.

Česká republika - Francie 1:3 (-17, 19, -22, -20)
Čas: 95 min. Diváci: 2500.
Sestava Česka: Ticháček, Štokr, Pláteník, Hudeček, Veselý, P. Konečný, libero Kryštof - D. Konečný, Zapletal, Mach.