Další zápas pro Slováka v UFC. Podaří se zastavit rozjetý vlak?

5. července 2021 19:19 - Praha

Jediný slovenský zástupce v americké organizaci UFC má dalšího soupeře. Ludovít Klein se představí 16. října na turnaji v Las Vegas. Bojovník pérové váhy se střetne s Natem Landwerhem. Klein má za sebou v prestižní stáji dva zápasy s vyrovnanou bilancí. Třiatřicetiletý Američan má na svém kontě v UFC jedno vítězství a dvě porážky.

 

Instagram: UFC

Rodák z Nových Zámků vstoupil do UFC povedeně a v září 2020 nekompromisně rozebral novozélandského soupeře. Tehdy vzal duel se Shanem Yougnem na poslední chvíli, přesto dokázal soupeře parádním high kickem knokautovat již po šestasedmdesáti vteřinách úvodního kola.

Druhý duel pro Kleina v UFC již tak úspěšný nebyl. Osamělý vlk Michael Trizano porazil svěřence Attily Végha na body. Slovenský bojovník přišel o osmizápasovou sérii bez porážky. Nyní se bude chtít vrátit na vítěznou vlnu zpět. Situaci ale nebude mít vůbec jednoduchou.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Ľudovít Klein 🇸🇰 (@lajosko.klein)

Americký soupeř je bývalým šampionem organizace M-1 Global. Na svém kontě má v profesionální kariéře osmnáct zápasů a z toho pouhé čtyři prohry. Dvě navíc přišly až v nejprestižnější organizaci. Landwehr hned osmkrát svého soupeře ukončil před limitem. Na druhou stranu zatím si nepřipsal žádné vítězství po úspěšně provedené submisi.

Naposledy se bojovník s přezdívkou Vlak představil na turnaji UFC Fight Night 185 v UFC centrále APEX. Další Američan Julian Erosa však byl nad jeho síly. Již v první minutě se dostal Landwehr pod obrovský tlak. Erosa následně doručil parádní naskočené koleno, kterému se nadcházející Kleinův soupeř nedokázal ubránit.

mak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.