Poslední jachtařské závody na olympiádě ovládli Australané a Britky

Tokio

Zlato v jachtařské třídě 470 na olympijských hrách v Tokiu získali Australané Mathew Belcher a Will Ryan. Závod žen ovládla britská obhájkyně Hannah Millsová s Eilidh McIntyreová.

Australští jachtaři Belcher s Ryanem získalo olympijské zlato ve třídě 470

Belcher s Ryanem vyhráli tři z deseti rozjížděk a devětkrát skončili mezi nejlepšími posádkami. Po vítězství v jízdě o medaile ovládli Australané konečné pořadí s náskokem 22 bodů před úřadujícími mistry světa Antonem Dahlbergem a Fredrikem Bergström ze Švédska, třetí skončili Španělé Jordi Xammar, Nicolás Rodríguez.

Belcher s Ryanem navázali na společné stříbro z her v Riu de Janeiro a titul mistrů světa z roku 2019, kdy se jelo v dějišti olympijského závodu v Enošimě. Belcher má navíc zlato z her v Londýně 2012, kde závodil s Malcolmem Pagem.

V posledním závodě olympijské regaty obhájila v kategorii 470 zlato z Ria Millsová. Před pěti lety zvítězila se Saskiou Clarkovou, nyní se radovala s McIntyreovou a po triumfu na předloňském světovém šampionátu získaly druhý společný triumf.

Hannah Millsová s Eilidh McIntyreová

Stříbrné medaile vybojovaly Polky Agnieszka Skrzypulecová s Jolantou Ogarovou. Na třetím místě skončily Camille Lecointreová a Aloise Retornazová z Francie, které po závodě neuspěly s protestem proti jízdě britské posádky.