Kanoistka Tereza Fišerová skončila v závodě SP v Seu d'Urgell druhá za Foxovou

5. září 2021 12:14 - Seu d'Urgell
(Aktualizováno: 5. září 2021 13:00)

Kanoistka Tereza Fišerová skončila druhá v závodě Světového poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urguell. Ve finále nestačila jen na olympijskou šampionku Jessicu Foxovou, která vyhrála s náskokem více než šesti sekund. Vedle fenomenální Australanky se pod 100 sekund dostala už jen česká reprezentantka. Bronzová Nuria Vilarrublaová na ni ztratila sekundu a čtyři setiny.

 

Carlota Carillo

Šestá žena olympijského závodu Fišerová skončila na stupních vítězů ve všech třech letošních závodech Světového poháru. Před podnikem ve Španělsku byla třetí v Praze a druhá v Markkleebergu.

Stejně jako sobotní vítěz Vít Přindiš byla jedinou českou zástupkyní v dnešním finálovém bloku. Měla i podobnou startovní pozici, po osmé příčce v semifinále startovala jako třetí. Ve srovnání s dnešní první jízdou ubrala čtyři ze šesti trestných sekund a zhruba devět sekund celkově. "Pocity jsou skvělé. Moc jsem nečekala, že by tady mohla být medaile, není to úplně můj oblíbený kanál. Ta finálová jízda až na dvě malé chybičky s tím, že z jedné pramenil ten šťouch, byla dokonalá," pochvalovala si.

Kajakář Přindiš vyhrál závod SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell

Vedla až do chvíle, než sedmadvacetiletá Foxová znovu ukázala, že jezdí jinou ligu. Když projela cílem, Fišerová jen symbolicky smekla klobouk. "Ta jela zase hrozně rychlou jízdu, řekla bych skoro nesmysl. Porazila i naše kluky... Na tu budu muset ještě hodně potrénovat," poznamenala Češka k jejímu výkonu. Foxová získala v Seu d'Urgell double, v sobotu vyhrála na kajaku. Do finále by se dostala i mezi muži. Fišerová získala cenný skalp stříbrné olympijské medailistky Mallory Franklinové, která skončila čtvrtá.

Radost s trenérem, vodní slalomářka Tereza Fišerová se stala před nedávnem mistryní Evropy do 23 let Zdroj: Instagram\fiserka123

Další Češky uvízly mezi kanoistkami v semifinále. Martina Satková skončila sedmnáctá, Eva Říhová neprojela dvě branky a obsadila 26. příčku. Satková si pak vše vynahradila v extrémním slalomu. Kontaktní závod v budoucí olympijské disciplíně premiérově ovládla. "Hned ze začátku (finále) jsem vedla, ale celý závod se rozhodl v poslední protivodě, tak jsem ráda, že v můj prospěch. Pocity jsou skvělé, fakt mám radost," řekla stříbrná medailistka z této disciplíny na mistrovství světa do 23 let.

Z kanoistů měl při neúčasti stříbrného olympijského medailisty Lukáše Rohana nejblíže k postupu Václav Chaloupka. Doplatil na dvě trestné sekundy za dotek čtrnácté branky, které dostal až po přezkumu videozáznamu. Skončil jedenáctý se ztrátou pouhých tří setin na postupovou desátou příčku. "Samozřejmě mě to mrzí, tři setiny je kousíček, na té vodě to může být opravdu kdekoli. Ale víc než tři setiny mě asi mrzí lehoučký šťouch na bráně číslo čtrnáct, který mě to finále stál taky. Byl opravdu lehký, ale vím o něm," litoval.

Vojtěch Heger obsadil v semifinále 17. příčku a Tomáš Rak poslední 30. pozici. Nejrychlejší čas ze semifinále potvrdil ve finále domácí Miquel Trave, který zvítězil o 32 setin před Britem Davidem Florencem. Třetí skončil Němec Franz Anton.

Závody SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko):
Muži:
C1:
1. Travé (Šp.) 88,81 (2)
2. Florence (Brit.) -0,32 (0)
3. Anton (Něm.) -1,61 (2)
...v semifinále
11. Chaloupka
17. Heger
30. Rak (všichni ČR)
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 4 závodů):
1. Mirgorodský (SR) 134
2. Florence 132
3. Travé 123
...9. Heger 84
21. Rohan (ČR) 60
23. Chaloupka 58
40. Rak 20
Ženy:
C1:
1. Foxová (Austr.) 93,07 (0)
2. Fišerová (ČR) -6,32 (2)
3. Vilarrublaová (Šp.) -7,36 (2)
...v semifinále:
17. M. Satková
26. Říhová (obě ČR)
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 4 závodů):
1. Foxová 166
2. Fišerová 160
3. Franklinová (Brit.) 132,
...13. M. Satková 79
24. Říhová 41
35. G. Satková (ČR) 27
Extrémní slalom:
Muži:
1. Neveu (Fr.)
2. Leitner (Rak.)
3. Munsch (Švýc.),
...Heger - vyřazen v semifinále,
Krejčí - vyřazen v 1. kole.
Ženy:
1. M. Satková
2. Jonesová (N. Zél.)
3. Satilaová (Braz.),
...Fišerová - vyřazena ve čtvrtfinále.
ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.