Úspěšná obhajoba na druhou! Volkanovski i Ševčenková zůstávají na trůnu

26. září 2021 09:58 - Praha

Hned dvě titulové bitvy nabídla karta turnaje UFC 266. Celý večer v T-Mobile areně v Las Vegas vyvrcholil parádním soubojem pérové váhy mezi Alexandrem Volkanovskim a Brianem Ortegou. Úspěšnou obhajobu předvedl Volkanovski, který navázal na svou ženskou kolegyni Valentinu Ševčenkovou. Bojovnice z Kyrgystánu na konci čtvrtého kola ukončila Lauren Murphyovou.

 

Getty/UFC

Nabitých pět kol boje předvedli v hlavním zápase večera Alexander Volkanovski a Brian Ortega. Dvaatřicetiletý Australan ale musel v cestě za obhajobou překonat v tomto duelu mnoho překážek. Několikrát se dostal do nepříjemné submisové situace, kterou ale nedokázal Ortega dokončit.

Třicetiletý rodák z Kalifornie zase musel přesvědčovat doktora, aby po třetím a čtvrtém kole celý souboj neukončil. To se však nestalo a po parádních pětadvaceti minutách naprosté války se z obhajoby titulového pásu pérové váhy mohl těšit australský zápasník. Pro Američana to byla teprve druhá prohra v profesionální kariéře.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by UFC Europe (@ufceurope)

O něco snadnější byla cesta za obhajobou pro Valentinu Ševčenkovou, která pozorně kontrolovala první tři kola titulového souboje. Rozhodnutí přišlo ve čtvrté pětiminutovce. Lauren Murphyová inkasovala tvrdý kop na hlavu, který s ní viditelně otřásl. To pochopitelně neuniklo úřadující šampionce, která se nadechla k velkému závěru.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by UFC Europe (@ufceurope)

Ševčenková stáhla soupeřku k zemi a začala pracovat na ukončení. Minutu před koncem čtvrtého kola bylo hotovo. Osmatřicetiletá Američanka již nedokázala odolat tvrdým loktům a rozhodčí zápas ukončil.

Nepříliš povedený návrat do UFC po šesti letech zažil zkušený Nick Diaz. Osmatřicetiletý veterán ve třetím kole na vlastní žádost utkání ukončil. Po vyrovnaném prvním dějství získal pevnější půdu pod nohama Robbie Lawler, který po čtyřech prohrách získal vítězství více než po čtyřech letech.

Přehled blížících se MMA akcí v UFC a Oktagonu. Bohatý říjen zakončí očekávané UFC 267

mak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.