Rubriky:

Ostatní sporty

Liberec ani Střešovice medaili na florbalovém PMEZ nezískaly

8. ledna 2006 19:07 - OSTRAVA

Florbalistky Liberce i muži Střešovic zůstali na Poháru mistrů v Ostravě bez medaile, ale i čtvrtými místy splnili svůj cíl. Severočeškám vzal bronz v nedělním utkání o konečné umístění obhájce loňského titulu Red Ants Rychenberg Winterthur, který české družstvo rozstřílel 10:1. Podobným debaklem skončil zápas Střešovic s Wilerem Ersigen, který Pražany po jednoznačném průběhu rozdrtil 8:1.

Přestože pro Švýcarky turnaj prakticky skončil sobotním vyřazením v semifinále, i s poloviční motivací Liberec podruhé v turnaji deklasovaly rozdílem několika tříd. Severočeškám sice v úvodu utkání nechyběla aktivita na útočné polovině, ale čtyři rychlé góly ve vlastní síti jejich entuziasmus zadupaly do země.

Pak už byl zápas exhibicí soupeře, při které se dvakrát zapsala do střelecké listiny i teprve patnáctiletá Julia Suterová. "Strašně nás vyčerpaly zápasy v základní skupině. Tam jsme se úplně vydali právě v první třetině zápasu s Rychenbergem, kterou jsme přes konečný výsledek 2:9 vyhráli jedna nula. Bohužel, dnes se navíc projevil i velký výkonnostní rozdíl mezi českým florbalem a světovou špičkou," řekl po utkání asistent Viktor Kolář.

Přes závěrečný debakl nehodnotí Liberec své vystoupení na turnaji negativně. "Chtěli jsme se dostat do semifinále a to se povedlo. Navíc holkám nemůžu nic vytknout. Dřely, jak to šlo, ale takové zápasy nám v lize prostě chybí. Nejlepší celky hrají florbal s neskutečnou rotací a v neustálém pohybu," dodal Kolář.

Ženskou část turnaje vyhrál semifinálový přemožitel Liberce švédské IKSU, které ve finále porazilo finský Tikkurilan Tiikerit 7:4. "Vyhrát švédskou ligu je ale těžší. Proto je u nás vítěz ligy všeobecně považován za nejlepší tým na světě," namítl trenér Curt Söderström.

Tatran nezachytil už úvod

I pokus Střešovic vklínit se do silného trojlístku skončil krachem. Brankář Kafka po chybě v obraně kapituloval hned v osmé sekundě a na florbalovou modernu Wileru neměl Tatran v zásobě žádnou účinnou protizbraň. Drtivá převaha brzy přinesla Švýcarům třígólové vedení, po němž si loňský vítěz PMEZ bez nejmenších komplikací dokráčel pro bronz.

"My jsme nezachytili úvod, ale prvních deset minut hrál Wiler vynikající florbal. My jsme ještě pořád někde úplně jinde," přiznal kapitán Tatranu Vladimír Fuchs.

I střešovický kouč Zdeněk Skružný připustil, že s Ersigenem se jeho tým nemůže měřit. "Dneska bylo za deset minut po utkání. Wiler se kvalitou hry i přípravy blíží švédským celkům a takové porážky, jaké jsme od něj v Ostravě dostali my, naděluje i týmům ve švýcarské lize," řekl Skružný.

Účast na Poháru mistrů však považuje za přínos. "Víme, že jestli si chceme zahrát zápasy proti dobrým zahraničním týmům, musíme vyhrát ligu. S umístěním jsme spokojeni," uvedl Skružný.

Florbalový PMEZ
Muži
O 3. místo:
SV Wiler Ersigen (Švýc.) - Tatran Střešovice 8:1 (3:0, 2:1, 3:0).
Branky: 1. a 44. Ch. Hoffbauer, 9. M. Hoffbauer, 12. Krähenbühl, 29. Gerber, 37. Vänttinen, 43. Bichsel, 45. D. Zimmermann - 33. Pekař. Vyloučení: 0:0. Rozhodčí: Nystrand, Rosbrink (oba Švéd.). Diváci: 1047.
Ženy
Finále:
IKSU Umea (Švéd.) - Tikkurilan Tiikerit (Fin.) 7:4 (2:0, 2:1, 3:3).
Branky: 1. a 26. I. Rhöösová, 3. a 34. T. Anderssonová, 45. a 53. Olssonová, 60. Jonssonová - 21. Tarvonenová, 52. Niemenmaaová, 53. Joutsenvuoová, 59. Ahonenová. Vyloučení: 0:4. Bez využití. Rozhodčí: M. Sýkora, O. Sýkora. Diváci: 485.
O 3. místo:
Red Ants Rychenberg Winterthur - FBC Liberec 10:1 (4:1, 4:0, 2:0)
Branky: 12., 21. a 60. Kundertová, 8. a 50. Benzová, 14. a 30. Suterová, 5. Hofstetterová, 22. Eberleová, 37. Siegenthalerová - 8. P. Chybová. Rozhodčí: Ittonen, Kääriäinen (oba Fin.). Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100.

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.