Florbalisty prověří elita

26. dubna 2006 08:51 - PRAHA

Poslední zápasový test před blížícím se mistrovstvím světa čeká českou florbalovou reprezentaci. Od pátku do neděle ji prověří s výjimkou Švédska tři elitní světové týmy při turnaji Fortuna. Český celek se v pátek od 18 hodin utká v Olomouci s Nory, o den později ve 20 hodin ve Svitavách se Švýcary a turnaj uzavře v neděli od půl šesté v Liberci s Finy.

 

Vojtěch Žilka

Ti také budou soupeřem Čechů ve skupině na šampionátu ve Švédsku. "Ale moc taktizovat nebudeme, to by nám taky mohli nadělit desítku," pousmál se reprezentační kouč Zdeněk Skružný.

Přípravu na turnaj mu trochu komplikoval pozdější příjezd krajánků ze Švýcarska, kteří tvoří páteř mužstva, ale na Fortuna cup již mohl nominovat čtyřiadvacítku hráčů, z nichž si vybere tým pro mistrovství světa, konající se od 21. do 28. května.

Turnaj bude zároveň organizační prověrkou před Evropskou florbalovou tour, která se za účasti Česka, Švédska, Finska a Švýcarska rozjede od příští sezóny pro mužské i ženské reprezentační týmy. "Inspirovali jsme se v hokeji, smlouva je podepsaná zatím na dva roky," uvedl prezident České florbalové unie Filip Šuman s tím, že každý rok se uskuteční dva turnaje, jejichž pořadatelství bude rotovat.

sob, Právo

ČT sport Nové Město na Moravě - štafeta žen konec
20210304T16:05:00+0100
Nové Město na Moravě - štafeta žen
Nové Město na Moravě - štafeta žen
Nové Město na Moravě - štafeta žen
ČT sport Nové Město na Moravě - štafeta mužů zítra 15:20
20210305T15:20:00+0100
Nové Město na Moravě - štafeta mužů
Nové Město na Moravě - štafeta mužů
Nové Město na Moravě - štafeta mužů

Časová osa: Ostatní sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: