Kůrková: To není obhajoba, svět už je jinde

21. července 2006 12:19

Střelkyně Kateřina Kůrková jede na nadcházející mistrovství světa, která se koná v chorvatském Záhřebu, jako úřaduijící šampiónka ve vzduchové pušce. Přesto tvrdí, že střelecký svět se od posledního mistrovství světa, které se konalo před čtyřmi roky, velmi změnil, protože jeho výkonnost šla ohromně nahoru. Proto se ani naše oplympijská medailistka jako obhájkyně necítí.

 

Archiv

V Záhřebu budete obhajovat titul mistryně světa ve vzduchové pušce. Cítíte nervozitu?

Necítím, protože to není obhajoba v pravém smyslu slova. Svět už je jinde. Čtyři roky jsou ve sportovní střelbě strašně dlouhá doba. Stojím vlastně zase na začátku.

V jaké jste psychické pohodě a střelecké formě?

Psychická pohoda je dobrá. Forma ucházející, ale na té se může kladně i záporně projevit každý den a hlavně bude záležet, jak na tom budu v průběhu samotného závodu.

V čem jste se vy a střelba za čtyři roky změnily?

Jsem o ty čtyři roky starší... A snad i zkušenější. Střelba šla výkonnostně ohromně nahoru, a to nejen ve světě, ale i u nás doma.

Kde vidíte největší soupeřky v boji o titul?

Všude kolem sebe a patří k nim i moje kolegyně z družstva Pavla Kalná s Adélou Sýkorovou, což je z pohledu týmové soutěže zase výhoda. Kandidátek na nejcennější medaili je určitě kolem dvaceti.

Ve čtyřech letech mezi světovými šampionáty jste získala medaile na olympiádě v Aténách, zlaté máte z mistrovství Evropy, na stupních vítězů jste stála ve Světovém poháru, ale provázela vás i dlouhodobá zranění. Jaký je aktuální stav?

Měla jsem velké problémy se zády. Vleklo se to víc než rok, ale cvičením a úpravou tréninku jsem se toho zbavila. A dočasně jsem upřednostnila vzduchovku před malorážkou. K ní se ale možná ještě vrátím.

Třeba na olympiádě v Pekingu, kam už jste si vystřílela účast?

Peking je za dva roky, tak dopředu neplánuji. Vím o něm, budu se zajímat o tamní střelnici, ale teď je přede mnou mistrovství světa.

Svatba s americkým střelcem Matthewem Emmonsem, olympijským vítězem z Atén, je blíž?

Nejméně o rok. Rozhodli jsme se, že příští rok se vezmeme. Teď se uvidíme na mistrovství světa.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Lyžování MS ve snowboardingu - paralerní obří slalom dnes 14:00
20210301T14:00:00+0100
MS ve snowboardingu - paralerní obří slalom
MS ve snowboardingu - paralerní obří slalom
MS ve snowboardingu - paralerní obří slalom

Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: