Rubriky:

Cyklistika

Tour přišla o jednoho z favoritů! Desátý muž pořadí po pádu končí

15. července 2018 14:19 - Roubaix
(Aktualizováno: 15. července 2018 21:20)

Na trase 9. etapy cyklistické Tour de France odstoupil ze slavného závodu Australan Richie Porte. Třiatřicetiletý jezdec týmu BMC a pátý muž předloňské konečné klasifikace měl pád zhruba na desátém kilometru po startu v Arrasu a zlomil si klíční kost.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

Po osmi závodních dnech byl Porte desátý s minutovou ztrátou na první místo. Tour pro kandidáta na pódiový výsledek neskončila dobře druhým rokem po sobě. Také vloni měl shodou okolností pád v 9. etapě, tehdy si při těžké nehodě ve sjezdu zlomil klíční kost a pánev.

Cyklisté dnes absolvovali 156 km do Roubaix a v etapě je čekaly i úseky na kostkách. Porteho účast skončila ještě před vjezdem do obávaných pasáží z prestižní klasiky Paříž-Roubaix.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.