Rubriky:

Cyklistika

Nesvadba je poprvé vítězem cyklokrosového poháru

15. prosince 2018 14:14 - Mladá Boleslav
(Aktualizováno: 15. prosince 2018 15:05)

Jan Nesvadba ovládl poprvé v kariéře český cyklokrosový pohár Toi Toi Cup. V závěrečném závodu v Mladé Boleslavi dojel třetí za Belgičany Dietherem Sweeckem a Giannim Vermeerschem.

 

Foto: Jan Němec/mtbs.cz

"Celý den se mě držela smůla. Po startu se mi podařilo udělat nějaký náskok, ale bohužel mi spadnul řetěz. Musel jsem v cílové rovině zastavit a trošku to narovnat. Pak se mi to stalo znovu asi v pátém kole. Ve třetím kole se mi posunula řidítka. Bylo to takový divoký," řekl Nesvadba České televizi.

Na oba Belgičany ztratil zhruba půl minuty, i když s Vermeerschem chvíli soupeřil. "Taky měl v jednom kole defekt, takže jsme se sjeli. Já se v posledním kole snažil neudělat větší botu a udržet to třetí místo," uvedl jezdec ČEZ Cyklo Teamu Tábor.

Celkového triumfu v seriálu se dočkal po druhých místech z předchozích dvou ročníků. Štafetu převzal od Tomáše Paprstky, který poháru kraloval minulé tři roky.

Paprstka dojel v Mladé Boleslavi pátý, jako druhý nejlepší z domácích cyklokrosařů. Nepovedlo se mu tak navázat na předchozí závod v Jabkenicích, kde Nesvadbu porazil a vyhrál.

"I když tady byli zahraniční jezdci, na tomhle klouzavém povrchu, který mi seděl, jsem si věřil. Ale udělal jsem na začátku chybu, nechal jsem se zavřít a byl jsem až někde kolem osmého nebo desátého místa. Pak už jsem se tam nedostal," uvedl Paprstka, který obsadil v konečném hodnocení druhé místo se ztrátou 15 bodů.

Juniorským mistrem republiky se v Mladé Boleslavi stal Jan Zatloukal. Seniorský šampionát se uskuteční 12. ledna, jeho dějištěm budou Holé Vrchy.

Závěrečný závod českého poháru Toi Toi Cupu v cyklokrosu v Mladé Boleslavi:
Muži:
1. D. Sweeck 1:02:24,
2. Vermeersch (oba Belg.) -3,
3. Nesvadba (ČEZ Cyklo Tábor) -32,
4. Konwa (Pol.) -1:02,
5. Paprstka (Expert CZ-Scott Kolín) -1:12,
6. Ulík (SR) -1:26.
Konečné pořadí (po 7 závodech):
1. Nesvadba 197,
2. Paprstka 182,
3. Škarnitzl (Mitas Trek) 164.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika