Impey po roce opět vyhrál první závod sezony v Austrálii

20. ledna 2019 09:56 - Adelaide

Stejně jako před rokem vyhrál úvodní závod sezony cyklistické WorldTour v Austrálii Jihoafričan Daryl Impey. Dnešní poslední šestou etapu Tour Down Under mu bohatě stačilo dokončit na třetím místě, zatímco dosavadní lídr Novozélanďan Patrick Bevin po sobotním pádu s naraženými žebry na nejrychlejší nestačil a měl manko téměř šest minut.

Video již není dostupné

sntv

Bevin vstupoval do závěrečné etapy s náskokem sedmi sekund na Impeye, jenže následky sobotního pádu se projevily a 25 km před cílem začal výrazně ztrácet. Člen týmu Mitchelton-Scott Impey dojel na vrchol Willunga Hill těsně za domácím favoritem Richiem Portem po boku Wouta Poelse z Nizozemska.

Triumf na Tour Down Under obhájil Impey jako první jezdec v jednadvacetileté historii závodu. Porte obsadil druhé místo už počtvrté, tentokrát ztratil v konečném pořadí 13 sekund. "Pro jezdce, jako jsem já, je tady těžké celkově vyhrát, protože je jenom jeden dojezd na kopec," řekl australský vrchař poté, co etapu s cílem na Willunga Hill ovládl již pošesté v řadě. Ale opět mu to nestačilo.

Cyklistický závod Tour Down Under (WorldTour) - závěrečná 6. etapa (151,5 km):
1. Porte (Austr./Trek-Segafredo) 3:30:14,
2. Poels (Niz./Sky),
3. Impey (JAR/Mitchelton-Scott) oba stejný čas,
4. Dennis (Austr./Bahrajn Merida) -3,
5. L. L. Sánchez (Šp./Astana) -6,
6. Hamilton (Austr./Sunweb) -10.
Konečné pořadí:
1. Impey 20:30:42,
2. Porte -13,
3. Poels -17,
4. L. L. Sánchez -19,
5. Dennis -26,
6. Hamilton -33.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: