Obhájce Roglič se na Romandii oblékl do žlutého

Po těsné porážce v prologu se obhájce prvenství Primož Roglič dočkal vítězství v první etapě Kolem Romandie a převzal od krajana Jana Tratnika žlutý dres lídra. Slovinský cyklista a bývalý skokan na lyžích dnes měl nejvíce sil ve spurtu dvacetičlenné skupiny a vede závod WorldTour o deset sekund. V popředí pelotonu finišoval na osmém místě Jan Hirt.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Slovinec Primož Roglič vyhrál první etapu Kolem RomandieVideo: sntv

Roglič v úterním prologu prohrál s Tratnikem o vteřinu. "Byl to hodně těžký den s řadou kopců, ale udržel jsem se v malé vedoucí skupince a moc mě těší, že jsem tentokrát zvládl sprint. V nich jsem většinou ztrácel," pochvaloval si devětadvacetiletý člen týmu Jumbo-Visma.

Závod, který pro Hirta a spol. slouží jako další příprava na Giro d'Italia, skončí v neděli časovkou v Ženevě.

Kristoffova série skončila, ve Frankfurtu vyhrál Ackermann

Domácí cyklista Pascal Ackermann ukončil sérii čtyř triumfů Nora Alexandera Kristoffa v závodu Eschborn-Frankfurt, který je od loňska součástí WorldTour. Člen týmu Bora-hansgrohe vyhrál po 187 kilometrech hromadný spurt před krajanem Johnem Degenkolbem a právě Kristoffem. Jediný český účastník Josef Černý dojel na 13. místě.

Pascal Ackermann vyhrál závod Eschborn-FrankfurtVideo: sntv

Ackermann se v 58. ročníku tradičního jednodenního závodu postaral o první německé vítězství po osmi letech. Naposledy se fanoušci radovali ve Frankfurtu nad Mohanem z prvenství domácího jezdce v roce 2011 zásluhou Degenkolba.