Cyklistika

Hromadný spurt na Dauphiné vyhrál Bennett, dál vede Teuns

11. června 2019 17:17 - Riom

Třetí etapu cyklistického závodu Critérium du Dauphiné vyhrál v hromadném finiši Ir Sam Bennett. Už sedmý letošní triumf vybojoval díky výborné práci kolegů z týmu Bora-hansgrohe, kteří mu v cílové rovince připravili pozici pro spurt. Třinácté místo obsadil Zdeněk Štybar.

Video již není dostupné

sntv

Po 177 kilometrech projel Bennett cílem první před Belgičanem Woutem van Aertem. Pro trojnásobného mistra světa v cyklokrosu byl náplastí za prohraný finiš posun do čela bodovací soutěže, navíc vede pořadí mladých jezdců.

V čele průběžného pořadí zůstal vítěz druhé etapy Belgičan Dylan Teuns. Před středeční časovkou na 26 kilometrů v Roanne má stále třísekundový náskok před Francouzem Guillaumem Martinem.