Rubriky:

Cyklistika

Dráhař Janošek má bronz z ME do 23 let na kilometru

11. července 2019 21:34 - Gent

Dráhový cyklista Jiří Janošek získal na mistrovství Evropy jezdců do 23 let bronzovou medaili v závodě na kilometr s pevným startem. Na oválu v Gentu byli rychlejší jen Němec Anton Höhne a Francouz Melvin Landernau.

 

facebook Jiřího Janoška, Facebook

Janošek zajel čas 1:01,826 minuty, Höhne byl o 255 tisícin sekundy lepší. Od stříbra dělily českého dráhaře 202 tisíciny. Čtvrtého Němce Felixe Grosse za sebou nechal o pouhou setinu sekundy.

Dvaadvacetiletý závodník Dukly Brno je v této disciplíně juniorským mistrem Evropy z roku 2014, dvakrát ji vyhrál také na světovém šampionátu juniorů.

Pro českou výpravu v Gentu získal třetí medaili. O den dříve byl Daniel Babor druhý v kategorii do 23 let ve scratchi a junior Luboš Komínek vybojoval bronz ve vylučovacím závodu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.