Rubriky:

Cyklistika

Světový i kontinentální šampion míří do Česka. Zřejmě jde o poslední šanci jej vidět

12. listopadu 2019 15:04 - Praha

Fenomén cyklistického světa Mathieu van der Poel bude největším lákadlem pro fanoušky při sobotním světovém poháru cyklokrosařů v Táboře. Čtyřiadvacetiletá hvězda z Nizozemska organizátorům čtvrtého dílu seriálu potvrdila premiérovou účast v letošním ročníku.

 

Profimedia.cz

„Je skvělé, že pojede v Táboře. V mých očích jde o nejtalentovanějšího cyklistu současnosti. Ve světě cyklokrosu aktuálně není lepšího závodníka," komentuje Petr Balogh, šéf českého cyklokrosu, účast borce, který kombinuje silniční závody, cyklokros a horská kola.

V Česku jej viděli fanoušci v závěru července, kdy ovládl ME horských kol v cross country. Minulý víkend potřetí v řadě dominoval kontinentálnímu šampionátu cyklokrosařů. Během předešlých měsíců pak šokoval triumfem na silniční klasice Amstel Gold Race a ovládl etapový závod Kolem Velké Británie, kde navíc dominoval třem etapám. Navíc je úřadujícím mistrem světa v cyklokrosu.

„Je neuvěřitelně komplexním závodníkem. Myslím, že půjde o poslední šanci jej vidět živě na cyklokrosové trati v Česku," láká Balogh fanoušky. Očekává se, že v budoucnosti Mathieu van der Poel zaměří výhradně na silniční cyklistiku.

Fanoušci uvidí i Kateřinu Nash

Příznivci se při sobotním závodním programu mohou těšit i na start české reprezentantky Kateřiny Nash, která je v čele průběžného pořadí světového poháru. Bílý dres lídra seriálu vozil naposledy z českých jezdců v roce 2010 Zdeněk Štybar.

„Jde o velice prestižní záležitost. Věřím, že si Katka dres udrží i do další fáze sezony," pronesl reprezentační trenér Petr Dlask. „Kateřina má v plánu následně start při pátém pokračování seriálu v Koksijde, pojede i vánoční torné," odkrývá Dlask plány jednačtyřicetileté reprezentantky. „Zaslouží si maximální diváckou podporu, aby v bílém dresu mohla jezdit i dál," říká Balogh.

Sobotní program v Táboře odstartuje v 10 hodin závodem juniorů, v 11.30 je na programu bitva mužů do 23 let, ve 13 hodin se na trati představí elitní kategorie žen, o hodinu a půl později odstartují muži.

ram, Sport.cz, Právo

ČT sport Tour de France - 19. etapa dnes 12:00
20200918T12:00:00+0200
Tour de France - 19. etapa
Tour de France - 19. etapa
Tour de France - 19. etapa

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.