Rubriky:

Cyklistika

Boroš a Vaníčková ovládli ČP v cyklokrosu, v Uničově vyhrála Nash

14. prosince 2019 16:31 - Uničov
(Aktualizováno: 14. prosince 2019 17:08)

Michael Boroš a Tereza Vaníčková se stali vítězi seriálu Českého poháru v cyklokrosu. V závěrečném závodě v Uničově dnes uhájili průběžná vedení, ačkoliv obsadili shodně až páté místo. Vítězství vybojovali Kateřina Nash, jež navázala na týden starý triumf z Jabkenic, a Belgičan Diether Sweeck. Domácí sezona vyvrcholí českým šampionátem 12. ledna v Jičíně.

 

Václav Pancer, ČTK

Vedoucí žena Světového poháru Nash ovládla závod s téměř minutovým náskokem před Rakušankou Nadjou Heiglovou. Při absenci nemocné Pavly Havlíkové, jež s ní před týdnem svedla vyrovnaný souboj, nebylo o prvenství zkušené veteránky pochyb. Třetí skončila adeptka na celkový pohárový triumf Tereza Švihálková, ale Vaníčkové stačilo páté místo k uhájení tříbodového náskoku.

Boroš v Uničově vyhrál souboj s největšími rivaly v boji o celkové prvenství Janem Nesvadbou i Tomášem Paprstkou. Po defektu táborského dua Boroš, Nesvadba byl ale českou jedničkou závodu Tomáš Kopecký, který se jako jediný v mezinárodní konkurenci prosadil na stupně vítězů a dojel třetí za Simonem Zahnerem ze Švýcarska.

"V posledním kole jsem měl kliku, protože Nesvadba i Boroš měli defekt a tím mi to o dost usnadnili," uvedl na svazovém webu Kopecký, který v sezoně laboruje s problémy se zády a v poháru to byl teprve jeho druhý start. "Hodně jsem poslední týdny pracoval na jejich částečném odstranění. Proto mám velkou radost, že záda dneska vydržela a dokázal jsem zajet solidní výsledek," dodal.

Sweeck v druhém startu v seriálu navázal na listopadový triumf v Kolíně a zvítězil se sedmnáctisekundovým náskokem. Kopecký prohrál souboj o stříbro o pět sekund. Boroše, který dlouho udával tempo ve vedoucí skupině, porazil ještě Nizozemec Stan Godrie a český reprezentant zaostal za vítězem o půl minuty.

"Na čele dlouho jezdila početná skupina, takže nebylo kde odskočit. Tak jsem si hlídal druhou pozici. Jenže v závěru jsem měl bohužel defekt a skupina mi odjela. Podmínky byly pro všechny stejné, takže nemá cenu se na něco vymlouvat," řekl Boroš.

gi nkr

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika