Rubriky:

Cyklistika

Další tři z pěti cyklistických monumentů byly zrušeny

17. března 2020 17:24 - Paříž

Dubnové cyklistické monumenty Paříž-Roubaix a Lutych-Bastogne-Lutych se kvůli pandemii koronaviru v původním termínu nepojedou. Pořadatelé ze společnosti ASO, která organizuje i Tour de France, dnes oba slavné závody odložili na neurčito. Paříž-Roubaix bylo na programu 12. dubna, Lutych-Bastogne-Lutych 26. dubna.

 

Michel Euler, ČTK/AP

Z pětice cyklistických monumentů už byl dříve zrušen závod Milán-Sanremo, který se měl jet v Itálii 21. března. Závod Kolem Flander, který byl naplánován na 5. dubna, byl dnes večer rovněž oficiálně odvolán. Beze změny tak zůstává už jen závod Kolem Lombardie, který se tradičně jezdí v říjnu.

Vedle závodu Milán-Sanremo byly kvůli koronaviru zrušeny i další italské tradiční závody jako klasika Strade Bianche či etapové Tirreno-Adriatico. Přeloženo bylo Giro d'Italia. Odvolány byly například závody Kolem Katalánska a Kolem Romandie.

UCI přerušila sezonu a ukončila boj cyklistů o olympijské hry

Ve zkrácené podobě se minulý týden odjel závod Paříž-Nice, poté mezinárodní unie UCI přerušila sezonu minimálně do 3. dubna.

Hrozba karantény uprostřed buše zhatila sen českého olympijského šampiona o africkém triumfu

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.