Živě

Po Flandrech mohou cyklisté jet virtuálně i část Amstelu

15. dubna 2020 13:34 - Maastricht

Podobně jako závod Kolem Flander budou moci cyklisté virtuálně jet i v neděli další slavnou klasiku Amstel Gold Race. Pořadatelé připravili 26 kilometrů ze závěru klasické trati, tedy i slavná a obávaná stoupání. Tentokrát je závod na trenažéru určen nejen pro profesionální jezdce, ale i pro amatéry či fanoušky.

 

Twitter

"Udělali jsme vše, co je v našich silách, aby Amstel pokračoval alternativním způsobem. Výzva platí pro každého, kdo ji chce přijmout. Tedy i pro fanoušky. Nebude to závod, ale společná jízda," řekl ve středu ředitel Leo van Vliet nizozemským médiím.

Koronavirová pandemie zasáhla cyklistiku stejně jako další sporty. Sezona se zastavila v polovině března a závodit se nebude minimálně do 1. června.

Cyklistická Tour de France se pojede až od 29. srpna

Vybraná trať Amstelu obsahuje stoupání na Kruisberg, Keutenberg či Cauberg. Podle Van Vlieta již potvrdili účast Wout Poels a Niki Terpstra. Kolem Flander vyhrál předminulou neděli Belgičan Greg van Avermaet a na trenažéru závodil s 12 soupeři i Zdeněk Štybar.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.