Rubriky:

Cyklistika

Cyklistický peloton oživí příští rok silný ruský tým Kaťuša

2. září 2008 16:41 - PAŘÍŽ

Od příštího roku se objeví v profesionálním cyklistickém pelotonu nová ruská stáj Kaťuša, jež vznikne na základech současného týmu Tinkoff Credit Systems. A že nemá být jen do počtu, dokládají zvučná jména, která obléknou její dres. Mezi nejznámější patří vítěz mnoha etap Tour de France Robbie McEwen z Austrálie, Rus Vladimir Karpec či specialista na jednorázové závody Filippo Pozzato.

Šéf stáje Oleg Tinkov dnes vyjádřil přání bojovat o vítězství na nejslavnějším etapovém závodě. "Stále jednáme s vítězem letošní Tour Carlosem Sastrem, kterému na konci sezony vyprší smlouva u CSC. Doufám, že ho přesvědčíme," naznačil, kdo by mohl být týmovým lídrem.

"Rozpočet máme na dva jezdce takového kalibru," potvrdil Tinkov fakt, že v ruské stáji rozhodně o peníze nouze nebude. Na celou sezonu předpokládá Kaťuša s rozpočtem přes 15 miliónů eur.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.