Rubriky:

Cyklistika

Dráhařský šampion Dawkins končí, Tokio už je pro něj daleko

24. dubna 2020 18:42 - Auckland/Praha

Trojnásobný mistr světa v dráhové cyklistice Eddie Dawkins se rozhodl ukončit kariéru. Třicetiletý Novozélanďan si nechce prodloužit tréninkovou dřinu o další rok do odložených olympijských her v Tokiu. Na nich by s parťáky Samem Websterem a Ethanem Mitchellem patřili k favoritům týmového sprintu, v němž získali v roce 2016 na hrách v Riu de Janeiro stříbrné medaile.

 

Athit Perawongmetha, Reuters

"Moje tělo říká 'ano', ale srdce je na tom jinak. Nechtěl jsem tu cestu podstupovat, kdybych tomu nedal maximu, protože bych tím zklamal sebe i Sama s Ethanem," uvedl Dawkins, jenž získal v týmovém sprintu světové tituly v letech 2014, 2016 a 2017. K tomu přidal dvě stříbrné medaile. Dvakrát se stal vicemistrem světa také v keirinu.

"Dvanáct let jsem jezdil na špičkové úrovni a byla to divočina. Strávili jsme tréninkem, cestováním a závody nespočet hodin. Čelit tomu další rok, navíc s tou nejistotou, už pro mě není," řekl Dawkins.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.