Rubriky:

Cyklistika

Australan McGee končí s cyklistikou, bude dělat ředitele stáje

26. září 2008 11:33 - PERTH

Pětinásobný olympijský medailista Brad McGee po sezóně skončí s profesionální cyklistikou, aby se mohl věnovat roli ředitele týmu CSC-Saxo Bank. Dvaatřicetiletý Australan tak změnil původní plány, podle nichž měl za tuto dánskou stáj jezdit ještě v příští sezóně.

Olympijského vítěze ve stíhačce družstev z Atén zlákala nabídka od ředitele týmu Bjärna Riise. "Všechno jsem zvážil a zhodnotil jsem, že takové příležitosti se neobjevují příliš často, možná jednou za život. Skočil jsem po ní a cítím se skvěle. Tahle nová práce bude pro mě velkou výzvou a vítám ji," řekl jediný Australan, který kdy jel v trikotu pro vedoucího závodníka některého ze tří největších etapových závodů.

Letos startoval na Giru D'Italia, ale ve třetí etapě si zlomil klíční kost a musel vzdát. Posledním závodem účastníka čtyř olympiád, jenž byl v Pekingu členem čtvrtého týmu ze stíhačky družstev, bude říjnová Herald Sun Tour v australském státě Victoria.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.