Rubriky:

Cyklistika

UCI zavede od příštího roku čtyřletý trest za doping

15. října 2008 12:58 - PAŘÍŽ

Od příští sezóny budou muset cyklisté počítat s tím, že jim za doping hrozí až čtyřletý trest. Oznámil to ve středu šéf cyklistické unie UCI Pat McQuaid. Dosavadním maximem podle antidopingového kodexu byl přitom dvouletý zákaz.

"Už jsem dříve řekl, že bych nejradši vyloučil dopingové podvodníky jednou provždy. To je ale čistě osobní názor, my se musíme řídit antidopingovým kodexem. Od ledna bude platit nový, který umožňuje větší flexibilitu trestů a my můžeme jít až na čtyři roky v případech jasného úmyslu podvádět," upozornil McQuaid.

Právě do této kategorie by spadaly oba poslední případy cyklistů Bernharda Kohla a Stefana Schumachera, kteří byli novou metodou usvědčeni z užití krevního dopingu CERA. "V takových případech bude příští rok jezdec potrestán čtyřletým zákazem," varoval šéf UCI.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.