Rubriky:

Cyklistika

Bývalá stáj CSC přišla o dalšího sponzora

1. prosince 2008 15:25 - KODAŇ

Dánská cyklistická stáj Saxo Bank-IT Factory, v jejímž trikotu vyhrál Carlos Sastre letošní Tour de France, přišla o jednoho z hlavních sponzorů. Společnost IT Factory totiž vyhlásila bankrot poté, co její šéf zpronevěřil 500 miliónů dánských korun (asi 1,7 miliardy korun).

"Nepoloží nás to. Najdeme nového sponzora," citovala agentura AP šéfa stáje Bjärne Riise, vítěze Tour z roku 1996. "Stále chceme být nejlepším týmem světa a dnešní zpráva na tom nic nemění," dodal Riis, jehož tým nemusí hledat nového sponzora poprvé. Od stáje totiž po uplynulé sezoně kvůli dopingovým skandálům odešel po osmi letech hlavní sponzor CSC.

Společnost IT Factory měla s cyklistickou stájí podepsaný tříletý kontrakt, podle nějž měla tým ročně podpořit 40 milióny dánských korun (asi 137,5 miliónů korun). Firma však dnes vyhlásila bankrot a svého šéfa Steina Baggera obvinila z krádeže minimálně 500 miliónů dánských korun.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.