Rubriky:

Cyklistika

Turek vyhrál i virtuální obávané stoupání na Mt. Ventoux

22. května 2020 22:19 - Praha

Daniel Turek vyhrál i druhý virtuální závod pořádaný cyklistickým svazem, kterým bylo obávané stoupání z Tour de France na Mt. Ventoux. Dvakrát na legendární vrchol ve skutečnosti šplhal v rámci Tour i Roman Kreuziger, dnes se však zapojil jen symbolicky.

 

NTT Pro Cycling

"Je nekonečně prudký a dlouhý. Je to o tom najít správný rytmus a vydržet až nahoru," řekl dnes České televizi Kreuziger, jenž v etapě na Mt. Ventoux skončil pokaždé v elitní desítce. Virtuálně se však zapojil poté, co téměř sedm hodin šlapal po skutečných šumavských kopcích.

Online závodu se dnes zúčastnilo více než 130 cyklistů. Turek, člen týmu Israel Cycling Academy, již v neděli ovládl virtuální trasu zvlněnou krajinou Toskánska. Na Mt. Ventoux zvítězil před Michalem Schlegelem. Skutečné závody se kvůli koronaviru zatím konat nemohou.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.