Rubriky:

Cyklistika

Závod na Nový rok v Brně vyhrál Hochmann

1. ledna 2009 13:12 - BRNO

První letošní cyklistický závod v rámci novoroční vyjížďky v Brně vyhrál Jiří Hochmann z Dukly Praha. Ve spurtu za ním dojeli členové Favoritu Brno Tomáš Zechmeister a třetí Jan Dočekal.

Po tradičním srazu na náměstí Svobody se zhruba dvousetčlenný peloton jezdců na silničních, trekových a horských kolech vydal okolo velodromu na Brněnskou přehradu.

První kilometry v novém roce absolvovali i bývalí úspěšní cyklisté a trenéři. Lídrem pelotonu byl olympijský vítěz stíhacího závodu z roku 1964 Jiří Daler. Nejstarším účastníkem byl v 81 letech bývalý trenér Vlastimil Bartoš.

Do pedálů šlapali i František Jursa, Zdeněk Dohnal a také bývalý úspěšný sprinter a současný trenér Pavel Buráň, který vede sprintery v Nizozemsku.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.