Závod na Nový rok v Brně vyhrál Hochmann

1. ledna 2009 13:12 - BRNO

První letošní cyklistický závod v rámci novoroční vyjížďky v Brně vyhrál Jiří Hochmann z Dukly Praha. Ve spurtu za ním dojeli členové Favoritu Brno Tomáš Zechmeister a třetí Jan Dočekal.

Po tradičním srazu na náměstí Svobody se zhruba dvousetčlenný peloton jezdců na silničních, trekových a horských kolech vydal okolo velodromu na Brněnskou přehradu.

První kilometry v novém roce absolvovali i bývalí úspěšní cyklisté a trenéři. Lídrem pelotonu byl olympijský vítěz stíhacího závodu z roku 1964 Jiří Daler. Nejstarším účastníkem byl v 81 letech bývalý trenér Vlastimil Bartoš.

Do pedálů šlapali i František Jursa, Zdeněk Dohnal a také bývalý úspěšný sprinter a současný trenér Pavel Buráň, který vede sprintery v Nizozemsku.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.