Rubriky:

Cyklistika

Nadávky, útoky a lži. Čeho hříšník Armstrong nejvíc lituje?

4. června 2020 09:29 - Praha

Televizní stanice ESPN vydala druhou část dokumentu s názvem "Lance". Velká část druhého dílu o bývalém americkém cyklistovi a usvědčeném dopingovém hříšníkovi Lanci Armstrongovi se točí kolem jeho asistentky Emmy O'Reillyové, která pomáhala zakrývat závodníkovy dopingové prohřešky a zbavovala se důkazů. Když jeho bývalá spolupracovnice v roce 2004 přišla s veřejným svědectvím proti Armstrongovi, strhla se smršť urážek, lží a falešných obvinění. Osmačtyřicetiletý rodák z Texasu nyní tvrdí, že jeho tehdejší chování vůči ní je jeho největší bolestí.

 

Profimedia.cz

Z celosvětového hrdiny, který porazil rakovinu, se stal jeden z největších padouchů v dějinách sportu, který přišel o své triumfy na Tour de France i spoustu peněz. Bývalý cyklista Lance Armstrong se v dokumentu „Lance" snaží vypořádat s temnou minulostí a rehabilitovat svůj pošramocený obraz.

Když jeho bývalá asistentka Emma O'Reillyová v roce 2004 přišla se svědectvím o Armstrongově dopingové minulosti, Američan opětoval palbu ostrými. Označil ji za lhářku, alkoholičku a k***u. V novém dokumentu od ESPN dostal bývalý jezdec stáje US Postal lákavou nabídku: Vyznat se z toho, čeho na svém skandálu nejvíc lituje.

„Pravděpodobně to, jak jsem zacházel s Emmou O'Reillyovou a jakým způsobem jsem o ni mluvil," přiznal Armstrong. Jeho osobní asistentka věděla o jeho temné stránce, sama ji pomáhala zakrýt, před tím, než se rozhodla vše veřejně přiznat v knize L.A. Confidentiel.

Bývalý cyklista Armstrong přiznal, že dopoval od 21 let

O'Reillyová se později médiím svěřila, že už byla unavená celým propracovaným systémem dopingu, který pomáhal zakrýt špinavou stránku sportu z těch nejvyšších pozic.

„Tehdy jsem na ni útočil proto, abych ochránil další lidi a jejich pozice," vymlouvá se v dokumentu ESPN Armstrong. „Útoky na ni byly ale trapné a neomluvitelné," dodal závodník, který v první části snímku přiznal, že dopoval od 21 let.

O'Reillyová po skončení vysílání přišla s reakcí na Twitteru. „Je dobře, že se Lance Armstrong ještě jednou omluvil. Ale už je to celé uzavřené. Už před lety jsme to mezi sebou uzavřeli. Jsem z té vší nenávisti opravdu unavená, pojďme už prosím dál a ukažme trochu soucitu našemu okolí," napsala na sociální síť.

pb, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.