Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Contador se před startem sezóny cítí silnější než dřív

17. února 2009 13:52 - PAŘÍŽ

Loňský vítěz Gira d'Italia a Vuelty Alberto Contador se na prahu nové sezóny cítí být v životní formě. Šestadvacetiletý Španěl se ve středu poprvé letos představí v závodě Kolem Algarve, který skončí v neděli.

"Věřím, že se letos znovu zlepším, protože během přípravy jsem na tom byl lépe než v předchozích letech. Jsem překvapený, jak mé tělo reagovalo," uvedl v rozhovoru zveřejněném jeho agentem.

Za vrchol roku považuje Tour de France. Tu vyhrál v roce 2007, ale loni nemohl prvenství obhajovat, protože jeho stáj Astana nebyla kvůli dopingovým aférám z minulosti pozvána na start. Tentokrát Astana včetně Lance Armstronga nebude chybět a Contador považuje právě amerického navrátilce a nového stájového kolegu za jednoho z největších soupeřů.

Uspět v celkovém hodnocení však podle něj mohou i další cyklisté. "Budou tam bratři Frank a Andy Schleckové, Denis Meňšov a Cadel Evans. Nemůžu je vyjmenovat všechny," dodal.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.