Rubriky:

Cyklistika

Pět mistrů světa zasáhne do turnaje v kolové v Šitbořicích

17. února 2009 15:03 - BRNO

Sobotního Turnaje mistrů světa v kolové v Šitbořicích se zúčastní hned pět světových šampiónů. Zlatí medailisté tak tvoří přesně polovinu startovního pole. Vedle českých dvojic Petr Skoták, Pavel Šmíd a Jiří Hrdlička, Radim Hasoň získal titul i Němec Mike Pfaffenberger, jenž bude společně s Michaelem Gerdesem obhajovat loňské prvenství.

Zbývající dvě dvojice vytvoří Rakušané Dietmar Schneider se Simonem Königem, kteří vyhráli základní část Světového poháru, a Swen Korn se Silvanem Oberhänslim, současné švýcarské dvojky.

"V tomto startovním poli je těžké hledat favorita. Všechny páry mají stejně blízko k vítězství. Tak kvalitní konkurence se už dlouho v Šitbořicích nesešla," uvedl na dnešní tiskové konferenci předseda spolupořádajícího Favoritu Brno Pavel Havránek.

Turnaj se bude hrát systémem každý s každým a v doplňkovém programu se představí i nejlepší čeští krasojezdci v čele s trojnásobnou mistryní světa Martinou Štěpánkovou-Trnkovou.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.