Rubriky:

Cyklistika

Jágr? Ledecká? Kdepak! Mezi stovkou nejlepších sportovců 21. století je úplně jiný Čech

16. června 2020 16:00 - Madrid/Praha

Bývalý český paralympijský cyklista Jiří Ježek se dostal do výběru nejlepších 100 sportovců 21. století podle španělského deníku Marca. Pětačtyřicetiletý mnohonásobný medailista z paralympijských her obsadil 73. příčku. Žádný jiný český sportovec v žebříčku nefiguruje.

 

Miloš Lubas

Španělští novináři z deníku Marca sestavili žebříček nejlepších sportovců 21. století. Do výběru se dostala skutečně zvučná jména sportovního zápolení uplynulých dvaceti let. Českým fanouškům může dělat radost, že mezi elitou mají svého zástupce Jiřího Ježka.

Micheal Phelps na prvním místě, Lionel Messi na sedmé pozici, třináctý Michael Schumacher, třicátý Floyd Mayweather nebo třeba pětadevadesátý Mark Cavendish - taková sportovní smetánka dělá společnost úspěšnému handicapovanému cyklistovi Ježkovi, který obsadil 73. pozici.

„Nejlepší paralympijský jezdec v historii díky své kvalitě a všestrannosti," vysekli poklonu bývalému závodníkovi španělští novináři.

Ježek kariéru ukončil před více než třemi lety. Během ní dosáhl neuvěřitelných úspěchů. Šestkrát získal paralympijskou zlatou medaili, je i šestinásobným mistrem světa. Závodit dokázal i proti zdravým cyklistům.

Po konci kariéry vystudoval sportovní diplomacii. V současnosti se věnuje snaze více propojit svět zdravých a handicapovaných sportovců.

pb, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.