Rubriky:

Cyklistika

Dráhař Bábek vybojoval po čtyřech letech domácí titul ve sprintu

1. července 2020 22:37 - Praha

Dráhový cyklista Tomáš Bábek vybojoval po čtyřech letech na domácím šampionátu titul ve sprintu. Ve finále v Praze na Třebešíně zdolal ve třech jízdách týmového kolegu z Dukly Brno Martina Čechmana a oslavil už jedenáctý triumf. Mezi ženami vyhrála premiérově mladá Veronika Jaborníková, která udolala rovněž ve třech jízdách Sáru Kaňkovskou.

 

tomasbabek.cz

"Dnes to bylo hodně náročné, hlavně to šílené vedro. Finále s Martinem (Čechmanem), to byla bitva. Je velice silný. První jízdu jsem vyhrál já, pak on a za pět minut jsme jeli rozhodující. Byl to souboj vůle a bojovnosti se šťastným koncem pro mě," řekl Bábek svazovému webu.

Ve čtvrtek šampionát pokračuje týmovým sprintem a závodem na kilometr s pevným startem, v pátek bude na programu keirin.

Mistrovství ČR v dráhové cyklistice v Praze na Třebešíně:
Muži:
Sprint - finále:
Bábek - Čechman 2:1
o 3. místo:
Šťastný - Sojka (všichni Dukla Brno) 2:0.
Ženy:
Sprint - finále:
V. Jaborníková - S. Kaňkovská (obě Dukla Brno) 2:1.
ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.