Rubriky:

Cyklistika

Dráhař Bábek získal již 32. domácí titul

3. července 2020 18:29 - Praha

Dráhový cyklista Tomáš Bábek získal již 32. domácí titul. Na mistrovství republiky v Praze vyhrál závod na kilometr s pevným startem a navázal na středeční triumf ve sprintu. V keirinu však někdejší mistr Evropy a bronzový medailista ze světového šampionátu dnes roli favorita nepotvrdil a musel se spokojit s druhým místem. Vítězem se stal jeho kolega z Dukly Brno Martin Čechman.

 

facebook Jiřího Janoška, Facebook

V závodu na kilometr s pevným startem Bábek porazil o více než sekundu Robina Wagnera a Jiřího Janoška. Ve čtvrtek navíc třiatřicetiletý Bábek na Třebešíně vybojoval stříbro v týmovém sprintu.

"Jel jsem závody úplně z plného tréninku. Už od prvního dne, kdy jsem bojoval s Martinem Čechmanem, jsem si docela zničil nohy. Dal jsem do toho ale všechno a kupodivu mi to docela jelo. Výsledný čas mě ale extrémně překvapil," řekl Bábek pro Českou televizi ke svému výkonu na kilometru 1:02,819 minuty, což je nový rekord třebešínského velodromu.

Mistrovství ČR v dráhové cyklistice v Praze na Třebešíně:
Muži:
1 km s pevným startem:
1. T. Bábek 1:02,819
2. Wagner 1:04,112
3. Janošek (všichni Dukla Brno) 1:05,033
Keirin:
1. Čechman
2. T. Bábek
3. Sojka (všichni Dukla Brno)
Ženy:
Keirin:
1. V. Jaborníková
2. S. Kaňkovská (obě Dukla Brno)
Týmový sprint:
1. S. Kaňkovská, V. Jaborníková 47,335
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.