Živě

Cink získal čtvrtý domácí titul v cross country, mezi ženami vládne Čábelická

11. července 2020 15:22 - Pec pod Sněžkou
(Aktualizováno: 11. července 2020 17:34)

Biker Ondřej Cink obhájil v Peci pod Sněžkou titul domácího šampiona v olympijské disciplíně cross country. Při neúčasti Jaroslava Kulhavého, jenž spolu s Cinkem nepustil nikoho jiného na trůn již od roku 2013, dojel na druhém místě Jan Škarnitzl. Bronz získal maratonský specialista Martin Stošek.

 

Radek Petrášek, ČTK

Devětadvacetiletý Cink potvrdil - stejně jako v předcházejícím závodě žen Jitka Čábelická - roli hlavního favorita. Celkem vyhrál republikový šampionát už počtvrté v kariéře. Oba úspěšní obhájci měli také před odložením olympijských her v Tokiu na příští rok nejblíže k tomu, aby reprezentovali pod pěti kruhy.

Vítězný Cink potvrdil dobrou formu, kterou prokázal již minulý víkend v Městě Touškově triumfem v úvodním podniku čtyřdílného seriálu Českého poháru. Vedle loňského zlata slavil v minulosti titul také v Bedřichově (2013) a Kutné Hoře (2015).

Štafetový titul bikerů obhájil tým Rouvy

Stejně jako loni v Hlinsku ho na stupních vítězů doplnili Škarnitzl se Stoškem, jen v obráceném pořadí. Škarnitzl, který si o místo polepšil, zaostal za Cinkem o 44 sekund, bronzový Stošek ztratil ještě o takřka minutu více. Shodné jako před rokem bylo pořadí za ním: čtvrtý dojel Jan Vastl a pátý Marek Rauchfuss.

Dvojnásobný olympijský medailista a vítěz z her v Londýně 2012 Jaroslav Kulhavý v Peci nestartoval. V pátek měl při tréninku nepříjemný pád a podstoupil i kontrolní rentgenové vyšetření v nemocnici.

Čábelická se radovala z třetího triumfu za sebou. Vítězný hattrick načala třicetiletá bikerka přede dvěma lety shodou okolností na stejném místě. Závod měla od začátku pod kontrolou a vedle domácího titulu rovněž skvěle navázala na pohárové vystoupení v Městě Touškově, kde byla rychlejší než ona pouze hvězdná Nizozemka Anne Terpstraová.

Čábelická zvítězila s přehledem a druhou Terezu Tvarůžkovou za sebou nechala o 49 sekund. Třetí Karla Štěpánová ztratila ještě minutu a deset vteřin navíc. Loni stříbrná Jana Czeczinkarová, která patřila mezi hlavní favoritky na medaile, se musela s více než tříminutovým mankem spokojit se čtvrtým místem.

MČR a závod Českého poháru v cross country na horských kolech v Peci pod Sněžkou (Trutnovsko) - cross country:
Muži:
1. Cink (Kross Racing) 1:28:52
2. Škarnitzl (Cyklostar Trek Mercedes-Benz) -44
3. Stošek (Future Cycling-Northwave) -1:42
4. Vastl (Pushbikers XC) -2:05
5. Rauchfuss (Ethic Sport cycling) -3:22
6. Kobes (Gapp System-Kolofix MTB Racing) -4:30
Ženy:
1. Čábelická (Gapp System-Kolofix MTB Racing) 1:20:04
2. Tvarůžková (Expres CZ-Tufo Kolín) -48
3. Štěpánová (Pushbikers XC) -1:58
4. Czeczinkarová (Liv Mistral Cycling) -3:05
5. Sásková (Rouvy Specialized) -3:31
6. Neumanová (Česká spořitelna-Accolade) -5:50
Junioři:
1. Sáska (Rouvy Specialized) 1:02:39
Juniorky:
1. Novotná (Adastra) 56:54
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.