Evenepoel vyhrál jako první belgický cyklista závod Kolem Burgosu

1. srpna 2020 17:23 - Lagunas de Neila

Dvacetiletý Belgičan Remco Evenepoel vyhrál pětietapový cyklistický závod Kolem Burgosu a připsal si další triumf v sezoně. Talentovaný mladík se do čela probojoval po královské třetí etapě a v konečném pořadí porazil o půl minuty domácí hvězdu Mikela Landu.

 

NTT Pro Cycling

Závod v provincii Burgos byl prvním větším cyklistickým podnikem po koronavirové pauze. Evenepoel, předloňský mistr světa mezi juniory, vybojoval také trikot pro nejlepšího vrchaře. Tradiční podnik s historií od roku 1946 ovládl jako první Belgičan.

"Mise splněna. Absolvoval jsem třetí etapový závod v sezoně a mám třetí vítězství," připomněl Evenepoel prvenství na akcích Kolem San Juanu a Algarve. Týmový parťák Zdeňka Štybara ze stáje Deceuninck-QuickStep přitom cyklistiku vyměnil teprve před třemi lety za fotbal.

Poslední etapový vavřín získal Iván Sosa z Kolumbie, vítěz posledních dvou ročníků v Burgosu. Čeští jezdci ve Španělsku nestartovali.

Cyklistický závod Kolem Burgosu - konečné pořadí:
1. Evenepoel (Belg.) 19:14:42
2. Landa (Šp.) -30
3. Almeida (Portug.) -1:12
4. Chaves (Kol.) -1:26
5. Bennett (N. Zél.) -1:40
6. Carapaz (Ekv.) -1:58
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.