Rubriky:

Cyklistika

Cyklistická Tour de France začne v Dánsku až v roce 2022

3. srpna 2020 15:19 - Kodaň

Cyklistická Tour de France příští rok v Kodani nezačne. Dánští organizátoři se s vedením nejslavnějšího závodu světa podle očekávání dohodli na odložení slavnostního startu na rok 2022 kvůli kolizi s přeloženým mistrovstvím Evropy ve fotbale.

 

Facebook: Romain Bardet

Tour de France 2021 měla původně odstartovat časovkou v Kodani 2. července a v Dánsku se pak měly jet ještě dvě etapy. Vzhledem k přeložení začátku olympijských her v Tokiu na červenec 2021 kvůli pandemii koronaviru byl však termín startu "Staré dámy" změněn na 26. června, kdy ale bude dánská metropole hostit jeden ze zápasů fotbalového ME.

"Jsem rád, že jsme se dohodli na startu Tour v Dánsku v roce 2022. Sice si budeme muset počkat déle, než jsme mysleli, aspoň ale nebude začátek Tour nahuštěný mezi olympiádu a mistrovství Evropy. Také už bychom v té době mohli vyhrát nad koronavirem," uvedl kodaňský starosta Frank Jensen.

Žhavým kandidátem na start Tour v příštím roce je podle francouzského tisku region Bretaň.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.