Rubriky:

Cyklistika

Impey a Hagen jsou dalšími posilami stáje Start-Up Nation

5. srpna 2020 15:48 - Tel Aviv

Cyklistická stáj Start-Up Nation získala na příští sezonu další posily, s izraelským týmem se dohodli na dvouleté smlouvě zkušený Jihoafričan Daryl Impey a Nor Carl Fredrik Hagen. Dvojnásobný medailista z týmové časovky na mistrovství světa Impey a osmý muž celkového pořadí loňské Vuelty Hagen se zařadí mezi pomocníky Chrise Froomea, který do nového působiště zamíří po dlouhém působení ve stáji Ineos.

 

Profimedia.cz

Pětatřicetiletý Impey, který je ceněný jako všestranný superdomestik, má za sebou starty na všech třech Grand Tours. Z devíti účastí jel ale suverénně nejčastěji tu nejslavnější - sedmkrát byl na startu Tour de France. Právě "Stará dáma" je závodem, na který cílí Froome nejvíce. Rád by přidal ještě minimálně jeden triumf k dosavadním čtyřem.

A právě Froome byl patrně hlavním faktorem, proč se Impey rozhodl pro změnu místo prodloužení spolupráce v týmu Mitchelton-Scott. "Rozhodl jsem se pro nový začátek, neboť jsem měl pocit, že je třeba vystoupit ze své komfortní zóny v týmu, kde jsem toho tolik zažil a jemuž ani nemohu dost poděkovat za to, kam jsem díky němu v kariéře došel. Volal mi Chris a řekl mi, že mi věří a že mě chce mít na své straně," prozradil Impey.

Osmadvacetiletý Hagen vstoupil teprve loni mezi profesionály, když se upsal týmu Lotto-Soudal. Vuelta byla jeho prvním startem na některé z Grand Tours a zaujal výbornými výkony. "Bude vzrušující a zábavné přijít do týmu, který dosud nedosáhl naplno svého potenciálu," řekl Hagen.

Podobně vnímá jeho příchod i vedení stáje Start-Up Nation, kde působí na pozici jednoho ze sportovních ředitelů bývalý český profesionál René Andrle. "Carl Fredrik předvedl během svého prvního roku ve WorldTour pozoruhodné věci a dosáhl na umístění v desítce na několika etapových závodech, a to včetně Vuelty. Věříme, že má potenciál se dále zlepšovat a dosáhnout ještě víc," uvedl týmový manažer Kjell Carlström.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.