Cyklistika

Ťoupalík skončil čtvrtý v Czech Cycling Tour, vyhrál Howson

9. srpna 2020 17:13 - Šternberk

Cyklista Adam Ťoupalík obsadil třetí místo v závěrečné čtvrté etapě Czech Cycling Tour z Mohelnice do Šternberka a v celkovém hodnocení se posunul na čtvrtou příčku. Díky dnešnímu triumfu si prvenství zajistil Australan Damien Howson. Týmové vítězství vybojovala v konkurenci šesti zástupců WorldTour elitní česká stáj Elkov-Kasper.

Jaroslav Svoboda, ČTK

"Podium je super, na víc by to dnes nedalo. Navíc celý tým odvedl super práci, když jsme dvacet kilometrů jako jediný tým sjížděli únik. Celkově jsem spokojený a myslím, že se nám Czech Tour opět vydařila," uvedl v tiskové zprávě stáje Elkov-Kasper Ťoupalík.

Dres pro nejlepšího závodníka do 23 let obhájil Jakub Otruba, jenž celkově skončil šestý. Do nejlepší desítky se z Čechů vešel ještě devátý Petr Vakoč. Obhájce bronzu Michael Kukrle byl v konečném hodnocení dvanáctý.

Cyklistický etapový závod Czech Cycling Tour - závěrečná 4. etapa (Mohelnice - Šternberk, 179,2 km):

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.