Živě

Huříková bude jezdit za španělský tým

23. listopadu 2009 12:45 - PRAHA

Po pěti letech strávených v týmu České spořitelny mění bikerka Tereza Huříková dres. Od nové sezóny bude hájit barvy španělské stáje Trek Lorca Taller del Tiempo. S ní podepsala tříletou smlouvu až do olympijských her v Londýně 2012.

„Když jsem se dozvěděla, že Česká spořitelna jako tým končí, musela jsem jednat. Nabídek bylo dost, ale rozhodla jsem se pro tuhle španělskou stáj, která mě chtěla získat už před rokem,“ prohlásila juniorská mistryně světa v cross country z Livigna 2005.

„Nabízeli mi nejlepší podmínky. Budeme jezdit na špičkových amerických kolech Trek a líbila se mi jejich vize, jak by měl tým fungovat. Ve všem mi vycházejí maximálně vstříc,“ řekla Huříková. Spokojena je i po finanční stránce. „Rozhodně si nepohorším oproti tomu, co jsem měla v předchozím týmu.“

Žít zůstane v Česku

Město Lorca leží v horách asi 150 km od letoviska Alicante, ale dvaadvacetiletá bikerka tam žít nebude. „Ani to po mně nechtěli. Španělka nikdy nebudu, zůstanu nadále v Česku. S týmem se budeme po většinu sezóny potkávat jen na závodech. Ale v zimě můžu do Španělska kdykoliv přijet a trénovat tam. Určitě toho využiju,“ řekla Huříková.

V týmu bude jedinou zahraniční závodnicí, jedničkou je Španěl Sergio Mantecón, čtrnáctý muž letošního ročníku Světového poháru. „Těším se na nové prostředí, nové lidi. Věřím, že to bude nový impulz pro mou další kariéru a přijdou i výsledky,“ přiznala Huříková, jíž letošní sezóna po zranění nevyšla podle představ, ale v roce 2008 skončila osmá v celkovém hodnocení Světového poháru.

V nové sezóně jí tím garantuje kompletní Světový pohár. „Chci se zaměřit i na mistrovství světa a Evropy. To budou na horském kole moje priority. Na silnici bych se ráda nominovala na mistrovství světa v časovce,“ poodhalila své plány.

Jan Krůta, Právo

Časová osa: Cyklistika

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.