Rubriky:

Cyklistika

Bahrajn-McLaren nebere na Tour Cavendishe, lídrem bude Landa

21. srpna 2020 19:17 - Manáma

Hvězdný britský spurtér Mark Cavendish se nevešel do nominace stáje Bahrajn-McLaren pro slavný cyklistický závod Tour de France. Tým ji zveřejnil v pátek s tím, že lídrem sestavy bude Španěl Mikel Landa.

 

Facebook

Pětatřicetiletý Cavendish, jenž má na kontě třicet etapových vavřínů na Staré dámě, absolvoval Tour v minulosti nepřetržitě v letech 2007 až 2018. Loni se ale ještě jako týmový parťák Romana Kreuzigera nedočkal důvěry od vedení týmu Dimension Data (současné NTT). Po sezoně odešel do nového působiště, Tour ale nepojede ani tentokrát.

Hlavní roli bude mít v barvách Bahrajn-McLaren třicetiletý Landa, který pojede závod pátým rokem za sebou. V předchozích třech ročnících skončil postupně čtvrtý, sedmý a naposledy šestý.

Hirt se může těšit na premiéru na Tour, je v nominaci týmu CCC

"Trasa letošního závodu by měla Mikelovi velmi dobře sedět a jeho forma je výborná," uvedl v tiskovém prohlášení šéf týmu Rod Ellingworth. "K němu jsme pak vybrali skupinu závodníků, kteří jsou na Tour dobře připravení a mohou mu být při tomto profilu co nejvíce prospěšní," dodal Ellingworth.

Štybar chce český titul a přiznává, jak moc jej vyděsily karamboly kolegů: Bál jsem se nejhoršího

Landa bude mít v sobotu 29. srpna v Nice na startu k ruce Španěly Pella Bilbaa a Rafaela Vallse, Italy Damiana Carusa a Sonnyho Colbrelliho, Nizozemce Wouta Poelse, Rakušana Marca Hallera či Slovince Mateje Mohoriče.

Tour de France 2020: kompletní program, profily etap, přehled stájí, favoritů a odměn

ČTK

ČT sport Tour de France - 19. etapa dnes 13:30
20200918T13:30:00+0200
Tour de France - 19. etapa
Tour de France - 19. etapa
Tour de France - 19. etapa

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.