Cyklistickým mistrem Evropy je Nizzolo, Ťoupalík spurtoval devátý

26. srpna 2020 16:23 - Plouay

Mistrem Evropy v závodě s hromadným startem se stal italský cyklista Giacomo Nizzolo, jenž po 177,5 km ve Francii vyhrál vyrovnaný spurt hlavní skupiny. Český šampion Adam Ťoupalík dojel v Plouay devátý a vyrovnal výsledek Jana Bárty z pondělní časovky.

 

Jaroslav Svoboda, ČTK

Jednatřicetiletý Nizzolo těžil z výborné týmové práce italské reprezentace a navázal na víkendové vítězství na národním šampionátu. Kolega Romana Kreuzigera z týmu NTT v závěru těsně porazil další elitní spurtéry Arnauda Démarea z Francie a Němce Pascala Ackermanna. Čtvrtý skončil jeden z největších favoritů závodu Mathieu van der Poel z Nizozemska.

Dnešním triumfem se Nizzolo postaral o třetí italské vítězství na ME za sebou. V roce 2018 vyhrál Matteo Trentin, loni Elia Viviani.

Bývalý cyklokrosař Ťoupalík stejně jako Nizzolo potvrdil kvalitním výkonem ve Francii titul z národního šampionátu. V sobotu v Mladé Boleslavi se čtyřiadvacetiletý člen stáje Elkov Kasper stal mistrem republiky po výhře ve spurtu před Zdeňkem Štybarem.

Mistrovství Evropy v silniční cyklistice v Plouay (Francie):
Muži elite (177,5 km):
1. Nizzolo (It.) 4:12:23
2. Démare (Fr.)
3. Ackermann (Něm.)
4. M. Van der Poel (Niz.)
5. Stuyven (Belg.)
6. Ballerini (It.)
...9. A. Ťoupalík
17. Neuman všichni stejný čas
31. Turek -8
67. Kukrle -5:30
93. Bárta (všichni ČR) -9:36
Ženy do 23 let (81,9 km):
1. Balsamová (It.) 2:15:27
2. Unekenová (Niz.)
3. Jörgensenová (Dán.) obě stejný čas
...61. Jandová -8:54, Ševčíková (obě ČR) nedokončila.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: